Bardotová kritizuje bojovníky proti rasismu

Francouzská herečka Brigitte Bardotová se ani v pětaosmdesáti letech nebojí říct svůj názor a pro silná slova nejde daleko. V otevřeném dopise na Twitteru podpořila francouzskou policii a kriticky se vyjádřila na adresu francouzských politiků, které označila za „bezkulčáky“ a zbabělce.

Bardotová asi před týdnem zveřejnila na Twitteru dopis, v němž se postavila za francouzskou policii, která ve Francii čelí kritice za údajné rasistické postoje. Odsoudila také násilné útoky na policii, které vyvolávají skupiny aktivistů, jež se prohlašují za bojovníky proti rasismu. 

Její kritika zazněla zejména v souvislosti se smrtí šestadvacetileté policistky v departementu Lot-et-Garonne, která přišla o život při výkonu služby. Zabil ji mladík, který unikal silniční kontrole a již dřív měl potíže se zákonem.

Její kritika zazněla zejména v souvislosti se smrtí šestadvacetileté policistky v departementu Lot-et-Garonne, která přišla o život při výkonu služby. Zabil ji mladík, který unikal silniční kontrole a již dřív měl potíže se zákonem.

Francouzka a představovala jsem symbol republiky Marianne, znají mě na celém světě a seru na vás a na vaše lekce z politické korektnosti, vy vymiškovaní hlupáci,“ uzavírá.

Úkolem policie je přece zajistit bezpečnost obyvatelstva a my je za všech okolností musíme respektovat. Už nyní existují místa, kam nikdo nemůže vstoupit, ani policisté, ani hasiči, ani lékaři.“ Svou kritiku uzavřela slovy, že nejspíš Francie potřebuje nějakou železnou pěst nebo autoritářskou vládu, která opět nastolí pořádek. 

Již předtím v živém rozhovoru na Radiu Sud si rovněž nebrala servítky. Řekla, že je stejně vyděšená jako znechucená a že Francii vládnou poslušní zbabělci a „bezkulčáci“. „Nechápu, jak mohly věci dojít tak daleko. Necháváme se válcovat lidmi, kteří s naší zemí nemají nic společného, kteří jsou mimořádně násilní a krutí a část Francie už nám kvůli tomu ani nepatří.“ 

Dodala také, že považuje za skandální postoj vlády, která podléhá aktivistům. „Jsem z toho víc než unavená a jsou chvíle, kdy se mi chce Francii opustit, je to celé tak nechutné. 

Brigitte Bardotová, která letos v září oslaví osmdesáté šesté narozeniny, patří k nejslavnějším herečkám minulého století.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/kultura/vladnou-nam-zbabelci-a-bezkulcaci-vola-bardotova-kritizuje-bojovniky-proti-rasismu.A200724_154618_ln_kultura_ele?galerie