Bojkot reklamy na Facebooku bude globální, říkají organizátoři

Organizátoři reklamní kampaně na bojkotu na Facebooku, která získala podporu od rostoucího počtu velkých společností, se nyní připravují na celosvětové rozšíření akce, aby zvýšily tlak na společnost sociálních médií, aby odstranila nenávistné projevy.

Kampaň „Stop Hate for Profit“ začne požadovat od velkých evropských společností, aby se připojily k bojkotu, uvedl Jim Steyer, generální ředitel společnosti Common Sense Media, v rozhovoru pro agenturu Reuters. Od zahájení kampaně tento měsíc se více než 160 společností, včetně společností Verizon a Unilever, zavázalo, že v červenci přestanou nakupovat reklamy na největší platformě sociálních médií na světě.

Free Press a Common Sense spolu s americkými skupinami občanských práv Color of Change a Anti-Defamation League zahájili kampaň po smrti George Floyda, neozbrojeného černocha, který byl zavražděn Minneapolisovou policií.

V reakci na požadavky na další opatření Facebook v neděli (28) uznal, že má toho hodně co dělat, a připojuje se ke skupinám občanských práv a odborníkům s cílem vyvinout více nástrojů pro boj proti nenávistným projevům. Facebook řekl, že její investice do umělé inteligence ji již umožňují najít 90% nenávistných projevů, než to uživatelé nahlásí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *