“Češi Vás mají radši než Zemana!” volá nadšená moderátorka Witowská vstříc prezidentce Čaputové

Průzkum, kterým mávala moderátorka Witowská, také ukázal, že 4. nejdůvěryhodnější politik pro Čechy je maďarský prezident Orbán a nejhůř dopadla Markelová. To už televize nezmínila.

Byl to vskutku groteskní rozhovor moderátorky v hlubokém střetu zájmů Světlany Witowské.

Zlatým hřebem byl průzkum agentury CVVM z loňského listopadu, týkající se popularity politiků. Podle něj vyšlo, že nejvíc Čechů (54 procent) důvěřuje Čaputové a jako druhému Zemanovi (45 procent).

Z podivné ankety však vyplynuly i další údaje. Například, že maďarský premiér Viktor Orbán je hvězdou hlasujících Čechů, když v poměru důvěra – nedůvěra skončil druhý hned za Čaputovou.

Třetí za Zemanem skončil francouzský prezident Macron, proti kterému v jeho vlastní zemi demonstrují milióny lidí. Argumentovat takovým průzkumem jinde než v hospodě nejnižší kategorie budí mimořádnou nedůvěru.

Moderátorka Witowská je v obrovském střetu zájmu poté, co vyšel najevo její tajný vztah s významný zákulisním hráčem Petrem Kolářem. Tato šedá eminence českého lobbingu pracuje pro americké zájmy (základny, Temelín, prodej zbraní).

Kolář hájí v České republice zájmy svého zaměstnavatele, tedy mocné americké lobistické firmy Squire Patton Boggs. Součástí její strategie je vyvolávání (skrze média) protiruských a protičínských nálad a propagování politických, tedy v důsledku obchodních zájmů USA.

Připomeňme, že Kolář loboval za americký radar v Brdech, nyní lobuje za americkou vojenskou základnu v ČR a za zakázku dostavby jaderné elektrárny Temelelín pro americkou firmu.

Moderátorka měla s bankéřem Petrem Witowským svatbu v roce 2010, mají spolu syna Filipa (9), předtím byla manželkou sportovního moderátora Roberta Záruby (1999 – 2008), mají spolu syna Viktora (20).

Nynější Zárubovou manželkou je Witowské dlouholetá kamarádka moderátorka Nora Fridrichová (od roku 2011), jejíž předchozím partnerem byl vedoucí programu České televize Milan Fridrich.

V polovině června Witowská oznámila, že končí jako moderátorka v hlavním zpravodajském pořadu České televize Události (dělá ji dosud) a televize pro ni hledá jiné uplatnění – zřejmě na politickém kanále ČT24. Jako důvod Witowská uvedla, že se chce více věnovat svému synovi (9), čemuž neuvěřil snad nikdo.

Není to poprvé, co na Witowskou padlo podezření ze střetu zájmů. Poprvé před dvěma lety, když vyšel najevo její úzký přátelský vztah s Alex Mynářovou, manželkou kancléře prezidenta Miloše Zemana.

Podezření, že Witowská může využívat či zneužívat informace z Hradu, se moderátorce při jednání s vedení České televize podařilo rozptýlit tvrzením, že spolu sice vídají několikrát týdně, ale že“se spolu baví jen o dětech”.

Podruhé vyvstalo u Witowské podezření na střet zájmů loni v únoru, kdy se její manžel Witowský stal šéfem pražských Dopravních podniků. Tedy to řešilo vedení České televize, ale dospělo k závěru, že “se to nějak zvládne”.

Tentokrát však jde o úplně jiný kalibr. Lobista Petr Kolář je ztělesněním toho, zač je Česká televize z politicko -propagandistického úhlu kritizována – tedy za kampaně proti prezidentovi Zemanovi, proti-trumpovskou, proti-ruskou a proti-čínskou rétoriku a za devótní postoj k Evropské unii.

Pokud Witowská v České televizi zůstane, neměla by moderovat politické pořady, ani se podílet na jejich přípravě.

Zdroj: Argumenty a Fakta