Čvančarové vyhrožovali kvůli rasismu

Jitka Čvančarová byla po vystoupení v show Tvoje tvář má známý hlas kritizována za to, že v písni použila slovo „nigga“, ze strany bělochů slangové hanlivé označení pro Afroameričany. Herečka se později omluvila. Producenti pořadu a zástupci TV Nova se jí nyní na sociálních sítích zastali.

Jitka Čvančarová stejně jako všichni ostatní účinkující dostávají od tvůrců Tváře podklady. Pokud tedy má kdokoli potřebu se vyjadřovat k textu písně Cardi B, musí se obrátit na tvůrce pořadu,“ napsali producenti show Tvoje tvář má známý hlas na instagramovém profilu pořadu. 

„N-word se v určitém žánru používá, pokud ho použije afroamerický umělec k označení stejného etnika, je sice vulgární, nikoli však urážlivé. Naším cílem vždy bylo a je respektovat a oslavovat umělce celého světa bez ohledu na jejich rasu, pohlaví, sexuální orientaci či jakékoliv jiné charakteristiky,“ vysvětlují tvůrci s tím, že Tvář není zpravodajství ani publicistika, ale zábavný pořad. 

„I přesto reflektujeme, že se doba mění a s ní i náhled na to, co naše civilizace považuje za přijatelné. Budeme to respektovat. Co respektovat nikdy nebudeme, jsou výhrůžky a urážky Jitky Čvančarové ani ostatních našich účinkujících,“ dodávají zástupci TV Nova. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/jitka-cvancarova-herecka-rasismus-blackface-show-tvoje-tvar-helena-vondrackova.A201024_090936_lidicky_sub?