Exkluzivní rozhovor s Ivankou Trumpovou

Nekorektní mluvil s dcerou amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho české bývalé manželky Ivany krátce poté, co vystoupila na Republikánské konvenci.

Než se zeptám na cokoli jiného, zajímalo by mě, jestli víte, že vaše jméno je ve skutečnosti zdrobnělina jména vaší matky, nikoli skutečné jméno v češtině …

Ano, řekla mi to babička, když jsem byla malá, protože vlastně takto volala na moji matku. Pravděpodobně jsem byla z toho zmatená, což vedlo k tomu, že mi to pak vysvětlila.

Mnozí by řekli, že jste spíš taková malá kopie Donalda, nikoli Ivany …

Hahaha, doufám, že ne moc malá, i když jsem si dobře vědoma, že můj otec je velikán a já ani nechci být tak důležitá, jako on.

Takže nemáte žádné prezidentské ambice? Odborníci a politologové říkají, že jste přirozeným politickým dědicem svého otce.

Nejsem politička, mé ambice jsou jinde. V podnikání, v mých dětech, jsem na straně nejslabších ve společnosti prostřednictvím svých charitativních aktivit.

Váš otec byl zvolen zčásti proto, že lidi unavila přemíra politické korektnosti. Jak jste politicky korektní?

Nemohu říci, že jsem typ, který lze obviňovat z přílišného porušování etiky politické korektnosti, ale je to proto, že nejsem náchylná říkat nic, co by někomu mohlo ublížit. Mým záměrem prostě není ublížit dané osobě konkrétním slovem nebo vtipem. Souhlasím s tím, že na světě je příliš mnoho absurdních situací, které se staly očekávanou normou chování. Chápu ale také potřebu přizpůsobit některé z našich projevů například novému chápání žen nebo lidí s mentálními potížemi. Ale všechna tato pravidla by neměla pocházet shora, od vlády. Způsob, jakým člověk mluví, nebo jaký názor má, by měl být pouze osobním rozhodnutím, ovlivněným rodinou a přáteli, nikdy státem.

Zeptali jsme se vás na mnoho otázek, které zůstaly nezodpovězeny, proč?

No, já jsem jen dcera svého otce, který je prezident nejmocnější země na zemi. Takže nejsem schopna vyjádřit všechny své názory na všechno, protože všechno, co řeknu, je pak spojováno s mým otcem. A na to nemám právo. Nezastupuji žádné hlasy, takže to, co dělám a říkám, není třeba brát v úvahu. Odpověděla jsem tedy pouze na otázky, které jsou, řekneme, politicky korektní LoL.

JAN JANULA