Firmy přejmenovávají své značky, aby nebyli obviněni z rasismu

Firma Nestlé už uvedla, že provede kompletní kontrolu svého sortimentu, což je zhruba dva tisíce značek a až pětadvacet tisíc produktů.

Společnost je připravena nejen měnit názvy, ale i přepracovávat loga, která jsou pochopitelně tím nejcennějším, co obchodní značky mají.

„Různorodá a inkluzivní kultura je základem naší síly. Hodnoty společnosti Nestlé jsou zakořeněny v úctě a máme tak nulovou toleranci vůči rasismu nebo diskriminaci v jakékoli formě,“ uvádí Nestlé ve svém prohlášení.

Jako první se dočkají změn sladkosti Red Skins (Rudoši) a Chicos (Chlapci). V prvním případě je problém v tom, že červené bonbony mají urážet indiány, jimž se v Americe říká stejně. Redskins je přitom název týmu amerického fotbalu ve Washingtonu, který má ve svém logu indiána.

Název Chicos by mohl být v pořádku, ale problém je v tom, že dětské postavičky jsou tmavé, jsou totiž, ano, z čokolády! Chicos je navíc španělsky, což je jazyk, jímž mluví velká část Latinoameričanů.

Švýcarská firma Nestlé už stanici CNN potvrdila, že přejmenuje své marshmallow sladkosti Beso de Negra. Výrobek prodávaný v Kolumbii je překládán jako „polibek od černé ženy“.

Už před několika dny oznámil výrobce rýže Uncle Ben‘s, že dojde k proměně značky. Podobizna Afroameričana byla firmou používána už od 40. let minulého století. Měl být inspirován známým chicagským kuchařem a číšníkem Frankem Brownem.

„Nasloucháme našim zákazníkům, zvlášť těm z afroamerické komunity, i našim partnerům z celého světa. Uvědomujeme si, že je načase, aby se značka Uncle Ben’s posunula dál a změnila se její vizuální identita,“ uvedla společnost na svých stránkách.

Společnost Dreyer‘s Grand Ice Cream vyrábějící zmrzlinu Eskimo Pie se veřejně omluvila za to, že její výrobky urážejí Inuity.

I českých obchodech se tak můžeme těšit na přepracovaná loga a přejmenované výrobky.

Více ZDE: https://www.expres.cz/zpravy/george-floyd-black-lives-matter-protesty-rasismus-svetove-znacky.A200624_121638_dx-zpravy_peve?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *