Hlavní postava dětské série od Disneye je bisexuálka

Disney má další zástupkyni LGBTQ+ komunity. Bisexuální hrdinku seriálu Soví dům.

Televizní pořad The Owl House popisuje Luzina dobrodružství, během kterých se dospívající dívka učí čarodějkou, aniž by měla jakékoliv magické schopnosti.

Hrdinka seriálu, čtrnáctiletá dominikánsko-americká dívka jménem Luz, není první postavou, která v „Disneyovkách“ představuje LGBTQ+ komunitu. V květnu letošního roku vydala dceřiná společnost Disney Pixar devítiminutový snímek Out (Ven), ve kterém je hlavní hrdina gay. Luz ale zatím zůstává jedinou bisexuální postavou, která se dostala do televizního pořadu.

„Otevřeně jsem mluvila o tom, že mám v úmyslu dosadit do hlavních rolí homosexuální děti,“ uvedla v neděli na Twitteru tvůrkyně pořadu Dana Terracová. Podle jejích slov by to pro ni nebyl těžký úkol, neboť neumí lhát. „Z určitých úseků vedení společnosti mi ale bylo řečeno, že na stanici nemohu reprezentovat žádné bi nebo gay vztahy,“ dodala Terracová.

Terracová je sama bisexuálka a chtěla napsat seriál o postavě se stejnou sexuální orientací. „Já jsem bi! Chci napsat bi postavu, kruci! Naštěstí se mi má tvrdohlavost vyplatila a současné vedení Disney mě velmi podporuje,“ uvedla Terracová v dalším tweetu.

Terracovou podpořilo i mnoho diváků, kteří jí děkují za to, že veřejně reprezentuje LGBTQ+ komunitu a říkají, že by byli vděčni, kdyby pořad jako The Owl House existoval i za jejich dětství. Jedním z nich je Alex Hirsch, spisovatel a tvůrce animovaného Disney seriálu Gravity Falls (Městečko záhad) z roku 2012.

Terracové napsal, že jemu Disney zakázal jakkoliv zastupovat LGBTQ+ komunitu. „Očividně ,nejšťastnější místo na zemi´ znamenalo ,nejrovnější´ (anglický výraz pro heterosexualitu, pozn. red.),“ uvedl. Díky Terracové a jejímu týmu se prý na Disney obrazovkách objevují homosexuální hlavní postavy. „Disney, tentokrát se ti to povedlo,“ dodal.