I na bílých záleží?

UDÁNÍ, VYHAZOV Z PRÁCE!

Když o víkendu libyjský uprchlík zabil v Anglii tři bělochy, zareagoval na to fanda Burnley Jake Hepple transparentem s nápisem „White Lives Matter“. Nechal ho přivázat za letadlo a zorganizoval přelet vzkazu nad stadionem.

Zástupce anglického fotbalu chování dlouholetého příznivce hostů pobouřilo. Klub vydal ostré prohlášení „Budeme spolupracovat s policií na dopadení viníka a doživotně mu zakážeme vstup na stadion”.

Sám autor prohlásil, že nevidí rozdíl mezi “White lives matter” a “Black lives matter”, kterému vyjadřovali fotbalové týmy podporu před zápasem.

O TŘI DNY POZDĚJI:
Jake Hepple dostal okamžitou výpověď. Z práce vyhodili i jeho pritelkyni, které nějaká dobrá duše prohrabala sociální sítě a napráskala ji za údajně rasistické posty. Firma udavači veřejně poděkovala a laskavě své zaměstnankyni nabídla, že může zůstat, pokud absolvuje třítýdenní převýchovu – “antidiskriminační školení”. Odmítla.

Doživotní zákaz vstupu na stadion si nejspíš vysloužil autor vzkazu z pondělního utkání Premier League mezi domácím Manchesterem City a Burnley. Jake Hepple se sám přihlásil k tomu, že vyrobil transparent s nápisem „White Lives Matter“, a to nedlouho poté, co aktéři na trávníku vyjadřovali podporu hnutí Black Lives Matter.

Zástupce anglického fotbalu chování dlouholetého příznivce hostů pobouřilo. Klub vydal ostré prohlášení, kapitán Burnley se prý stydí. Sám autor ale mezi oběma nápisy nevidí rozdíl.

Kapitán hostů pro nápis neměl také žádné pochopení. „My hráči to odsuzujeme a stydíme se. Když jsme to viděli na nebi, byli jsme zklamaní a v rozpacích. Takoví fanoušci si nezaslouží chodit na fotbal,” řekl v rozhovoru pro televizi Sky obránce Ben Mee.

Situace vyvolala na sociálních sítích bouřlivou diskusi. Jedna strana označuje nápis „White Lives Matter” jako projev rasismu. Druhá strana naopak mluví o pokrytectví a nechápe, proč nápis „Black Lives Matter” na dresech fotbalistů je v pořádku, zatímco za nápis „White Lives Matter” volá klub po policejním vyšetřování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *