Mouřenín z čokolády Kofila je v bezpečí

Výrobce cereálií čelí nařčení z rasismu kvůli hnědému stvoření.

Pozornost na sebe upoutala bývalá britská poslankyně, když naznačila, že obaly cereálií společnosti Kellogg’s jsou rasistické.

Bývalá labouristická poslankyně Fiona Onasanyaová na sociálních sítích se zeptala cereálního gigantu Kellogg’s, proč má na dvou výrobcích jiné obaly.

Bývalé poslankyni se nezdálo, že čokoládové cereálie Coco Pops mají na obalu stvoření, údajně opici, kdežto rýžové cereálie Rice Krispies tři bílé chlapečky. Přitom mají podle političky lupínky stejné složení, tedy kromě barvy a příchuti.

Firma Kellogg’s se do souvislosti s rasismem dostává často i proto, že její zakladatel John Harvey Kellogg kromě firmy na výrobu kukuřičných lupínků založil v roce 1906 rovněž Nadaci na vylepšení rasy, protože se obával rasové degenerace bělochů.

Pod podobnou palbou kritiky jsou i další cukrovinky, které měly po léta zažité názvy. Ve Švýcarsku, Německu či Rakousku je to zejména kulatý zákusek politý čokoládou s vaječným krémem uvnitř. A název? Mohrenkopf, tedy mouřenínova hlava. V Rakousku se dřív této pochoutce říkalo negerkopf, ale od tohoto názvu se upustilo už v 80. a 90. letech.