Nacher: „Koronavirus? Hysterie je někdy až příliš velká“

Poslanec a zastupitel za ANO, ekonom a mediální poradce Patrich Nacher, přivítal diváky jako první host pořadu Horká linka, který je vysílán i živě na YouTube kanálu XTV.cz a ve kterém se hosté budou snažit odpovídat na desítky dotazů diváků.

Vladimír: Jak se postavíte k ratifikaci Istanbulské úmluvy (mezinárodní smlouva o takzvaném potírání násilí na ženách a boji proti domácímu násilí, pozn. red.)?

„Já to od začátku kritizuji, nepodpořím to. Říkám to veřejně – jasně. A co mně na tom vadí, je mimochodem debata v tom směru, že kdo nesouhlasí s ratifikací, jako by podporuje nebo toleruje násilí na ženách. To není vůbec pravda. To je to, jak se dnes vede diskurs o mnohých tématech: tu je to Istanbulská úmluva, tu je to manželství pro všechny, tu je to obecně politická korektnost a tak dále. Takhle to není. Když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí s tím zároveň podporovat něco negativního. U té Istanbulské úmluvy mi vadí, že nepřináší pro českou legislativu nic originálního.“ – odpovídá Patrik Nacher.

Viktor: Myslíte si, že to zvládneme s dluhem a covidem-19?

„Musím říct, že netuším, jak se to bude vyvíjet. Někdy mám pocit, že hysterie je až příliš velká. Zastavila se ekonomika nejen u nás, ale v zásadě po celém světě. Bude-li se vir vracet, tak nevím, zvítězí-li strach z něj, nebo už si na to začneme postupně zvykat. Život se nám změnil. Myslel jsem si, že se změní i priority. Nechci paušalizovat, ale u západní civilizace právě to, že jsme se měli dobře, zapříčinilo, že se vymýšlely různé věci, které dávám do kategorie politická korektnost. Myslel jsem si, že s koronavirem tohle skončí, že to bude takový pozitivní efekt, že zjistíme, že priority jsou někde úplně jinde. Vrátili jsme se však do nové doby: zakazují se, respektive se stahují z nabídky, různé filmy – i Policajt ze školky… Přejmenovávají se firmy… To mne překvapilo, že to ještě nabralo grády. Je to nepředvídatelné. Čili nevím, co se bude dít s ekonomikou, s psychikou lidí. Je to neuchopitelné.“ – míní Patrik Nacher.

René: ODS při rozkrádání republiky alespoň nechala živnostníkům drobky. To Babiš při stavbě svých Čapích hnízd drobky nenechává. Chce všechno.

„Nevím, co je to za otázku. Chybí i otazník. To je konstatování. Spíš bych se rád bavil o některých obsahových věcech, jako jsou exekuce nebo ochrana spotřebitele. Ale tak nejsou Čapí hnízda, ale je jedno Čapí hnízdo. A pokud si dobře vzpomínám, tak 50 miliónů bylo vráceno. To znamená, že tam nyní není žádné mínus.“ – konstatuje Patrik Nacher.

Celé video zde: https://xtv.cz/archiv/novy-porad-horka-linka-koronavirus-hysterie-je-nekdy-az-prilis-velka-priority-se-po-pandemii-nezmenily-uz-zakazali-i-policajta-ze-skolky-istanbulskou-umluvu-nepodporim-rika-poslanec-patrik-nacher?fbclid=IwAR1V6Rmmca3DsnpGYY5ucG1rdJBGPyRt4xpq4dxFpSkcNYOCymByFCyyh84