Navratilová označila začleňování transgender žen do ženského sportu za podvod

Bývalou světovou tenisovou jedničku Martinu Navrátilovou vyloučili ze spolku, který podporoval LGBT sportovce. Působila tam v roli ambasadorky a členky poradního sboru. Stalo se tak poté, co se pustila do transsexuálních sportovkyň a označila je za podvod. Tvrdou kritiku si Navrátilová vysloužila i od jiných organizací, které komentují její názor jako „pohoršující a transfobní“

Vítězka 18 grandslamů ve dvouhře, spolu s další 308 sportovkyň podepsalo dopis, který následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association (NCAA). V dopise vyjádřily nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Mezi podepsanými je také bývalá tenistka Martina Navrátilová. Podepsané ženy měly zůstat v anonymitě. Iniciativa Save Women’s Sports zveřejnila pouze 4 signatářky dopisu s tím, že všechna jména má organizace NCAA a není potřeba, aby je věděla veřejnost. Server Outsports však získal celý seznam a zveřejnil jej. Chce prý, aby sportovkyně čelily následkům svého činu.

Atletky v zaslaném dopise žádají o spravedlivé a rovné podmínky pro ženský sport. Nechtějí, aby trans ženy mohly soutěžit s běžnými sportovkyněmi.

NCAA v červnu oznámila, že bude projednávat zákon, který zakazuje trans studentům soutěžit podle jejich autentického pohlaví.