Politický nekorektní tabu: Manželství ve třech

Třicetiletá Zuzana se zná se svým o dva roky starším manželem od dětství, takže když se rozhodli pro společný život, nebyl nikdo příliš překvapen. I když, jak sama říká, její přízeň přesto neměl dlouho jistou…

Když na mě přišla puberta a s ní i první milostná vzplanutí, tak mě, kromě Petra, mého muže, zajímal ještě jeden kluk, jeho nejlepší kamarád Mirek. Byli jako siamská dvojčata, všude chodili spolu, měli stejné zájmy, mezi zájemci o moji maličkost a těch bylo poměrně dost vyčnívali především tím, že s nimi nebyla nikdy nuda. Já se pak k jejich žertíkům přidávala, chodili jsme třeba na diskotéky ve třech a bavili se vyjevenými pohledy ostatních, když jsem se chvilku líbala s jedním a pak s druhým. Ovšemže to nebyly žádné „francouzáky“, my to prostě brali jako obrovskou srandu.

Dilema, koho z nich si vybrat, se nakonec samo vyřešilo po maturitě. Petr si našel práci v bance u nás ve městě, zatím, co Míru vzali na vysokou, ale až do Olomouce. Vztah na dálku se těžko udržuje, navíc na začátku se na něj sesypalo hodně učení, neměl ani čas jezdit domů, takže přesto, že byl hezčí a víc mě sexuálně přitahoval, pomyslný souboj „prohrál“. Za rok poté byla svatba, tedy musela být, chybička se prostě vloudila. Narodila se mi dvojčata, naše manželství bylo spokojené a šťastné a mohlo být i nadále, nebýt jedné nešťastné události, která se přihodila, když klukům bylo osm let.

Petr si s nimi hrál na hřišti a předváděl jim z legrace různé atletické disciplíny. Tak došlo i na hod diskem. Protože po ruce neměl vhodný předmět, nenapadlo ho nic „lepšího“, než popadnout oválný stojan, do kterého se za pěkného počasí upevňují slunečníky. Přitom nepřecenil ani tak svou sílu, jako spíš pružnost a trvanlivost páteře. Hodil, zařval a složil se jak pytel brambor. Kluci přiběhli domů celý vyděšení, já hned volala sanitku.

Hledání milence

Diagnóza neurologů byla jasná, výhřez ploténky. Všechno navíc zkomplikoval nález malého, odštípnutého tělíska, které se od ní oddělilo a prakticky zablokovalo nervy na levé noze, takže ji prakticky ochromilo. Petr nebyl schopen sám dojít ani na záchod, po měsíci neustálých bolestí přistoupil, i když nerad, na návrh lékařů, vyřešit problém operací. I když ta sama o sobě až tak nebezpečná nebyla, jedno riziko přece jen bylo. Vzhledem k lokalizaci nálezu neměli chirurgové jinou možnost, než vést řez v oblasti míšních cév, kde v případě sebemenšího narušení hrozila impotence. K čemuž také, bohužel, došlo. Já se to dozvěděla od lékařů prakticky ihned, Petr nejdřív dělal jakoby nic.

Brala jsem to jako poměrně nepříjemnou záležitost, ale ne zase tragickou, nakonec po třicítce není sex už tak aktuální, jako v mládí, i když neříkám, že by nebyl vůbec důležitý. Předtím jsme spolu spali dvakrát, i třikrát týdně, takže mi to logicky scházelo. Ovšem na to, abych si našla milence, nemám povahu, nepatřím k typům, pro které je dovádění v posteli alfou i omegou. I když, abych byla úplně upřímná, zase jsem si nedovedla představit, že bych se už nikdy v životě s nikým nemilovala…

Nevěrně tvá

Jak se později ukázalo, této okolnosti si byl dobře vědom i Petr. A protože mu došlo, že v budoucnosti nejspíš přijde moment, kdy mé hormony zvítězí nad ctností, rozhodl se vybrat mi milence sám – pochopitelně Mirka, který se po studiích vrátil domů. Aniž mě o tom informoval, dost často se vídali,zašli na pivo, měli k sobě stále dost blízko. Když ho seznámil s plánem, aby se stal náhradníkem v manželském loži, nebyl z něj prý nadšen. Nakonec uznal argument o nevyhnutelnosti parohů i další, že pokud ne on, může se objevit jiný amant, který by mohl rozbít rodinu, o tu mu šlo ze všeho nejvíc.

Zrežírovali to tak, že přišel „náhodou“ na návštěvu. Petr se ještě předtím domluvil se svou mámou, aby mu večer zavolala, že jí není dobře. Jako správný syn se pak za ní hned vypravil, s tím, že tam raději přespí, kdyby něco. Vůbec nekalkulovali s tím, že bych mohla odmítnout sex, předpokládali, že po tak dlouhé době nedokážu odolat. To jim vyšlo, i když ne zas tak, jak si představovali. Když totiž Mirek přišel do ložnice a pohled na jeho slipy mě svědčil o tom, že si nespletl dveře, bylo mi okamžitě jasné, že to je bouda! Já věděla, že by Petra takhle nikdy nezradil, na to jsem je oba znala až moc dobře. Domyslet si souvislosti nedalo tolik práce. Volba byla taky jasná. Buď nabídku přijmout a pozvat ho dál, nebo mu říct na plná ústa, že jsou naivní pitomci, když si myslí, že jim něco takového zbaštím. Nakonec za mě rozhodl přirozený pud.

Výhody švédské trojky

Já na to prostě dostala hroznou chuť ono se po více sedmi měsících celibátu se není čemu divit. Co následovalo, nebyl sex, ale uragán. Ne, že by Petr v posteli nestál za nic, ale na Mirka neměl „výbavou“, ani výdrží. Po tak nevšedním zážitku jsem došla k přesvědčení, že co si chlapci naplánovali, mají mít, i když hrdost mi nedovolila být za husičku a dělat, že nevím, která bije. Nakonec jsme se všichni tři dohodli, že když na mě přijdou choutky, navštívím Mirka v garsonce – naštěstí je rozvedený.

Původně jsem si plánovala, že to bude tak jednou za měsíc, ale přírodě neporučíš, chodím tam někdy i dvakrát týdně! V tom milování je hodně vášně, asi i citů, ale oba víme, že nemůžeme Petra zklamat. Žít s vědomím, že je paroháč, pro něj určitě není jednoduché. Na druhou stranu pro něj vždycky nejvíc znamenali synové. Teď na ně má čas, je sice v invalidním důchodu, ale dělal finančního analytika, má našetřeno, navíc si přivydělává různými konzultacemi. Vím, že je naše soužití komplikované a pro většinu lidí těžko stravitelné, ale psycholog, s kterým jsem o tom mluvila, nebyl proti…

ZUZANA J.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *