PornHub za ženský orgasmus zastavoval mužům videa

PornHub se ve své poslední kampani zaměřil na ženský orgasmus, respektive na nesoulad v rychlosti, s níž jsou ženy schopny orgasmu dosáhnout na rozdíl od mužů, a na lhostejnost k tomuto faktu ze strany mužské populace.

Když pornografický server PornHub zjistil, že 40 procent heterosexuálních žen nemá orgasmus v průběhu sexu se svým parterem, chtěl na tuto nerovnost upozornit. Neudělal to však pouze pasivními vizuály. Muže na tento fakt upozornil o dost citelněji. „Vzhledem k tomu, že muži z ložnice tak často odcházejí do ‚rozdělané práce‘, dali jsme jim malý podnět v podobě kampaně #EndTheOrgasmGap,“ uvedli tvůrci z agentury Ogilvy. A erotická videa určená mužům na Mezinárodní den ženského orgasmu (8. srpna) byla vždy v určitý moment zastavena. Frustrovaní diváci pak byli odkázání na webové stránky, kde jim byly vysvětleny důvody.

Problém s orgastickou nerovností se ovšem řeší už roky. V roce 2017 se Durex (patřící do skupiny Reckitt Benckiser) rozhodl, že posune vnímání značky od ochrany před sexuálně přenosnými chorobami a potěšení z intimity ještě o kousek dál. Uvedla novou „orgastickou“ řadu produktů a spustila k nim patřičnou komunikaci. V rámci ní se pokoušela zvýšit povědomí o principech ženského orgasmu. Tak vznikla po celém světě řada kampaní snažící se snížit „orgasm gap“. Příkladem mohou být dva loňské spoty: jeden s gramofony točící se různou rychlostí, druhý o „nesynchronizovaném“ páru při večeři (Havas Creative India).

Na podobné téma uvedl Durex loni kampaň také v Kanadě několik týdnů před oslavou Dne Kanady (1. července). Kampaň od agentury BAM Strategy vyzývala Kanaďany ke slibu, že na státní svátek bude více „O“. Protože „O Canada“. „Milujeme sex, milujeme Kanadu, milujeme orgasmy,“ hlásala webová stránka kondomů, na níž se mohli zájemci přihlašovat do různých soutěží, řešit hádanky, rébusy apod. Jen po pěti dnech tvůrci kampaně reportovali tisíce zapojených uživatelů a lidí, co se k orgasmické výzvě připojili.

Zatočit s orgastickou nerovností se pokusila v roce 2018 také britská společnost MysteryVibe vyrábějící sexuální a zdravotní pomůcky. Společně s agenturou McCann London uvedla kampaň „Close the Orgasm Gap“, která zahrnovala billboardy a plakáty v Londýně a také vlastní webové stránky. Tři vizuály se snažily objasnit tři nejdůležitější problémy způsobující nerovnost v dosažení orgasmu. „Vulva Maze“ sdělovalo, že 25 procent mužů není vůbec schopno určit, kde má žena klitoris. „Fake Lips“ prozrazovaly, že 76 procent žen se přiznalo alespoň k jednomu hranému orgasmu. „Self-Love“ upozorňovala na to, že pouze 38 procent žen pravidelně masturbuje, v porovnání s 96 procent mužů.

MAM.cz