Roenick obviňuje NBC z heterosexuální diskriminace při neoprávněném propouštění

Jeremy Roenick žaloval NBC Sports za údajně neoprávněné propuštění, které se prý odehrálo za to, že řekl něco, co bylo považované za vulgární, zatímco jeho homosexuální kolega, který vyjádřil podobný komentář, potrestán vyhazovem nebyl.

V únoru byl Roenick hostem 19. epizody podcastu Spittin Chiclets v Barstool Sports Chiclets, kde žertoval, že chce mít trojku se svou ženou a Kathryn Tappen, dalším hostitelem NBC Sports. Bývalá hvězda NHL popisovala den, kdy byli tito tři venku na pláži a na další dovolené. “Hraju to, jako bychom spolu každý večer spali, my tři,” řekl Roenick. “Pokud by se to opravdu uskutečnilo, bylo by to opravdu dobré, ale nikdy se to nestane.”

Roenick se nakonec omluvil za své komentáře o několik týdnů později, i přesto byl vyhozen.

V soudním řízení podaném v pátek v New Yorku Roenick říká, že během zimních olympijských her v roce 2018 se zeptal výkonného manažera NBC Sport Sama Flooda na „barevný komentář“, který slyšel od analytika Johnnyho Weira „ohledně částí těla bruslařů“. Roenick říká, že Flood odpověděl tím, že Weir „je gay a může říkat cokoli“.

Roenick tak poukazuje na příběh ze začátku tohoto měsíce, o videu, kde Weir a Tara Lipinski (další komentátorka NBC) používali „vulgární výraz pro ženská třísla a žertovali o sexuální aféře“, když hovořili o olympijské bronzové medaili Bradii Tennell. Roenick říká, že nakonec byl vyhozen „kvůli jeho sexuální orientaci“. Rovněž uvedl, že jeho otevřená podpora prezidenta Donalda Trumpa v roce 2017 byla dalším faktorem pro jeho propuštění.