Star Trek: posádka bude genderově nebinární a trans

Seriál Star Trek: Discovery po gay postavách postoupil na další laťku. Oznámil, že nasazuje do dalších dílů trans a genderově nebinární postavy.

Posádku vesmírné lodi rozšíří Ian Alexander, který bude hrát transmuže Graye.


Blu del Barrio hraje Adiru, nebinární postavu, která se přátelí s Paulem Stametsem (Anthony Rapp) a Dr. Hughem Culberem (Wilson Cruz), což je stejnopohlavní pár.

Blu del Barrio je herec (herečka), který(á) tvrdí, že je ve skutečném životě nebinární osobou. Studoval(a) na London Academy of Music and Dramatic Art, hrál(a) v divadle a během studia vyhrál(a) konkurz na Adiru.

„Jsme hrdí na spolupráci s Blu del Barrio, Ianem Alexanderem a Nickem Adamsem z organizace GLAAD při tvorbě mimořádných postav Adiry a Graye,“ poznamenala výkonná producentka Michelle Paradisová.

„Když mi zavolali, že budu hrát Adiru, ještě jsem většině přátel a rodiny neřekl(a), že jsem nebinární. Teprve nedávno jsem objevil(a) tohle slovo a zjistil(a), že popisuje, jak sem se cítil(a) už dlouho. Věděl(a) jsem, že to chci říct přátelům a rodině, takže když se tohle stalo, cítil(a) jsem, že vesmír říká: jdi do toho,“ uvedl(a) del Barrio.

Ian Alexander se poprvé objevil jako transgender postava ve sci-fi sérii The OA. Komentátoři navíc dodávají, že je první trans asijsko-americký herec v televizi.

https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/star-trek-gayove-nestaci-posadka-bude-genderove-nebinarni-a-trans-40335246#utm_content=ribbonnews&utm_term=star%20trek&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz