Syn Ruperta Murdocha rezignoval na svou funkci

News Corporation je vlivnou, ultrapravicovou mediální organizací, škodící celému světu. V USA její Fox News podporuje Donalda Trumpa, v Británii na Murdochův příkaz jeho noviny podporovaly Brexit.

James Murdoch ve svém rezignačním dopise uvedl, že důvodem jeho odstoupení jsou “neshody” ohledně toho, jaké informace News Corporation šíří.

V Británii vlastní News Corporation bulvární deník The Sun, list The Times a The Sunday Times. Mezinárodně vlastní také firmu Dow Jones, která je majitelem amerického listu Wall Street Journal, a australský list The Australian. V USA vlastní News Corporation Fox News a Fox Broadcast Network.

James Murdoch, 47, je čtvrtým synem osmaosmdesátiletého Ruperta Murdocha, miliardáře a zakladatele News Corporation. Za dědice firmy se považuje Lachlan Murdoch, 48.

Není jasné, které zveřejňované materiály způsobily rezignaci Jamese Murdocha. Avšak James i Lachlan Murdoch v poslední době vyjadřovali znepokojení nad příliš ultrapravicovými postoji News Corporation a Fox Corporation.

Nedávno kritizoval James Murdoch a jeho manželka Kathryn to, jakým způsobem média vlastněná Murdochovou rodinou zpochybňují globální oteplování.

“Názory Kathryn a Jamese ohledně globálního oteplování jsou dobře známé a jejich frustrace ohledně toho, jak News Corporation a Fox píší na toto téma je také dobře známa,” řekl jejich mluvčí. “Zejména jsou zklamání trvalým popíráním globálního oteplování v Austrálii vzhledem k tomu, že fakta mluví o opaku.”

Kathryn Murdochová je důrazně se na veřejnosti vyjadřující ekoložka. “Chci být schopna se podívat svým dětem do očí a říci, ‘Udělala jsem všechno, co bylo v mých silách ” řekla deníku New York Times.