Uncle Ben’s přijde o černého farmáře na obalu. Je prý rasistické

Americké firmy hledají způsob, jak se zbavit všech možných rasistických konotací. Například rýžová značka Uncle Ben‘s, známá i z českých obchodů, teď kvůli tomu bude měnit své logo a nejspíš i jméno. Černošský farmář se totiž podle ní do dnešní doby nehodí. Firma přitom není jediná, která k podobnému kroku přistoupila.

Společnost Uncle Ben‘s vznikla po druhé světové válce a součástí jejího loga byla od začátku usmívající se tvář fiktivního černošského farmáře Bena. Předlohou byl podle firmy kuchař z chicagské restaurace, se kterým se zakladatel značky přátelil. „Pokaždé perfektní,“ sděluje zákazníkům na obalech motto firmy.

Jenže mít v logu černošského farmáře v současných Spojených státech už za perfektní považováno není. Někteří to naopak označují za krajně rasistické a firma tak teď své logo plánuje změnit. „Rasismus nemá v naší společnosti místo. V boji za sociální spravedlnost stojíme po boku černošské komunity, našich společníků a partnerů,“ kaje se v tiskové zprávě.

„Nasloucháme hlasům našich zákazníků a uznáváme, že přišel ten správný čas značku Uncle Ben‘s dál vyvinout. Součástí toho bude i změna její vizuální podoby,“ citoval pak zástupce společnosti Mars, které značka patří, britský list The Guardian.

Měnit se přitom nejspíš nebude jen logo. Mars nejspíš značku přetvoří kompletně, tedy včetně jména či tradičních oranžových obalů. Tím by se zbavil veškerých v současné době potenciálně nepříjemných konotací – obětuje tím ale téměř osmdesát let mezinárodního marketingu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rasismus-amerika-cernosi-afroamerican-obal-usa-logo-uncle-ben-s.A200619_110159_eko-zahranicni_svob?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *