Berlín chce zakázat slovo cizinec!

Novou příručku pro úředníky mají v Berlíně. Tamní státní zaměstnanci už nemají říkat cizinec nebo žadatel o azyl. Obojí je údajně diskriminační.

V Berlíně už tak nemají existovat cizinci (Ausländer), černí pasažéři (Schwarzfahrer) ani žadatelé o azyl (Asylbewerber).

Úředník má například slovo cizinec nahradit novým termínem „člověk s mezinárodní minulostí“. Černý pasažér se má také změnit, příručka nabízí variantu „cestující bez platné jízdenky“.

Příručka je mimořádně podrobná, má 44 stran a je součástí nového programu pro diverzitu. Navrhuje velké množství nových termínů za běžně užívaná slova. Nová pravidla pro úředníky přišla z tamního senátu, což je exekutivní orgán Berlína. Město je současně i samostatnou spolkovou zemí.

Nedávno německá média zaznamenala bitvu o populární výrobek zvaný cikánská omáčka, který je prý také diskriminační. Nově se má jmenovat maďarská papriková omáčka.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlin-chce-zakazat-slovo-cizinec-ma-se-rikat-clovek-s-mezinarodni-minulosti-40338157?fbclid=IwAR0xBpEGXRUn8rc-DWCwbGFerLNFQ0ZrVniHxO0OyJrvVxSfd5UKTI-zKhY