Fitness trenér žaluje o miliony ženu kvůli oparu

Nezvyklý případ řeší v těchto dnech londýnský soud. Pětačtyřicetiletý fitness trenér Martin Ashley Conway žaluje Joannu Lovelaceovou kvůli tomu, že se minulý rok na schůzce políbili. Conway tvrdí, od ženy chytil opar, následkem čehož mimo jiné utrpěl psychické trauma. Po ženě požaduje 138 tisíc liber (3,99 milionů korun). Informoval o tom deník Daily Mail.

Před soudem Conway prohlásil, že onemocnění herpes simplex virem, který způsobuje doživotní infekci a kterým dle odhadů trpí až sedm z deseti Britů, mu způsobilo hluboké psychické trauma a poškodilo jeho soukromý i profesionální život.

Před soud se případ dostal tento týden, schůzka se však odehrála už loni v červenci. Conway se s Joannou Lovelaceovou poznal přes seznamkovou aplikaci Meetup.com a domluvili se, že se sejdou.

„Tohle je veřejný soud a tenhle případ naneštěstí má některé necudné prvky. Nechci, aby se z toho stala senzace, ale řádný civilní případ,“ varoval soudce.

Zamítl nicméně žádost Lovelaceové, aby se s ohledem na její soukromí projednávala neveřejně. Projednání bude veřejné, protože by jinak dle soudce došlo k nepřípustné cenzuře.

Předeslal zároveň, co Conway musí před soudem dokázat. „Případ je o tom, zda skutečně virus máte, zda ho má ona a zda vás nakazila. Mohl to být klidně kdokoliv jiný,“ sdělil soudce trenérovi. „Je to váš požadavek a vy ho musíte dokázat,“ dodal.

V procesu tedy Conway bude muset nade vší pochybnost dokázat, že právě polibky Lovelaceové způsobily, že dostal opar. Ve hře jsou miliony.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/fitness-trener-zaluje-o-miliony-zenu-kvuli-polibku-pry-dostal-opar-40333768?fbclid=IwAR31GjtlPjbYj5Il09brmb2hN_Xv-nGetmgBT93EkvKiercxMpcjiuWuwLY#seq_no=6&source=hp&dop_ab_variant=400511&dop_req_id=kgbruZp1waq-202008191003&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz